Chór Międzyparafialny ICHTHIS z Sulejówka dyrygent Wojciech Karaś www.ichthis.prv.pl

Chór Powstał w 1985 roku jako chór mieszany, przy parafii Przemienienia Pańskiego w Sulejówku. W 2005 roku obchodziliśmy 20-lecie działalności.

Założycielem chóru jest Wojciech Karaś, który do dnia dzisiejszego pełni funkcję Dyrygenta i Kierownika Artystycznego. Od chwili rozpoczęcia działalności przez chór przewinęło się ok. 70 osób. Obecny skład liczy 30 osób, z których ponad 20 działa aktywnie biorąc udział we wszystkich występach.

Dzień dzisiejszy chóru to próby dwa razy w tygodniu - w Niedziele o godz. 19.00 i w Środy o godz. 20.00 oraz występy liturgiczne, konkursy i koncerty. Do osiągnięć zaliczamy kilka wyróżnień i nagród zdobytych na konkursach oraz wydanie w 2002 r. płyty z kolędami.

W repertuarze chóru są głównie utwory o tematyce religijnej, polskich i zagranicznych kompozytorów, w tym utwory wykonywane z akompaniamentem instrumentów klawiszowych i kwartetu smyczkowego.

Od 2004 roku jesteśmy członkiem Związku Chórów Kościelnych CAECILIANUM, www.caecilianum.warszawa.opoka.org.pl

Mamy swoje stałe miejsce na stronie internetowej miasta Sulejówek,  www.sulejowek.pl w dziale Oświata oraz na stronie powiatu mińskiego: www.powiatminski.pl w dziale Kultura / Instytucje kultury .

Współpracujemy z Mińskim Towarzystwem Muzycznym www.mtm.minskmaz.pl oraz ze Stowarzyszeniem Artystycznym "Stara Miłosna".