Błogosławieni Czystego Serca
Moja Miłość
Przy Sercu Twoim
Miłosierdzie Boże
Psalmy Dawida
   
Koncert plenerowy w Warszawie na ul. Żytniej
Festiwal „Polonia Semper Fidelis” w Dębicy - parafia p.w. Miłosierdzia Bożego
Lumen-sekcja dęta
Kompozytor podczas koncertu na Trójcowie w Chicago
Pop-oratorium „Divine Mercy” (Miłosierdzie Boże) w Roy Thomson Hall Toronto-Kanada
   
   

Soliści

Marzena Małkowicz-wokalistka i aktorka musicalowa. Od 1984 roku pracowała w Teatrze Muzycznym „Roma” w Warszawie, od 1994 roku w teatrze „Syrena”. 0d 1995 roku jest solistką Teatru Muzycznego w Poznaniu. Zagrała i wyśpiewała z sukcesem wiele pierwszoplanowych ról wodewilowych, operetkowych i musicalowych. W „Zemście nietoperza” J. Straussa wystąpiła jako Adela, w „Wiktorii i jej Huzar” P. Abrahama wcieliła się w postać Riguette, zagrała Siostrę Amnezję w musicalu „Nunsense” D. Goggina, Hodel w „Skrzypku na dachu” J. Bocka, Metellę w „Życiu Paryskim” J. Offenbacha, Mi w „Krainie uśmiechu“ F. Lehara, Elizę w „My fair lady” F. Loeve, Peppi w „Wiedeńskiej krwi” J. Straussa, Arsenę w „Baronie cygańskim” J. Straussa, Bellę w „Pięknę i Bestii” M. Łaszewicza i wiele innych.  Artystka znakomicie czuje  się również  w  lżejszym repertuarze, który obejmuje m. inn. piosenki 20-lecia  międzywojennego, piosenkę francuską i współczesną muzykę rozrywkową. Od roku 2003 Marzena  Małkowicz jest wokalistką we współtworzonym przez siebie Zespole Muzyki Sakralnej „LUMEN’. Z zespołem tym koncertuje obok wybitnych polskich wokalistów w kraju i za granicą.

Aleksandra Małkowicz-Figaj-absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Obecnie studiuje  projektowanie graficzne na Poznańskim Uniwersytecie Artystycznym.Od dziecka interesowała się śpiewem i muzyką, co znacząco wpłynęło na jej życie.

Od 2003 roku jest solistką zespołu muzyki sakralnej „Lumen”, z którym wystąpiła na setkach koncertów w Polsce i na świecie.Śpiewa u boku najwybitniejszych polskich wokalistów takich jak: Marek Bałata, Janusz Szrom, Jacek Kotlarski i innych. Z Zespołem Lumen śpiewała kilkakrotnie w USA (Chicago, Lombart), Kanadzie, w Filharmoniii Roy Thomson Hall w Toronto, w Katedrze Lwowskiej oraz z wieloma orkiestrami  w kraju. Jako solistka Lumenu uczestniczyła w licznych nagraniach i programach radiowo-telewizyjnych.

 

JACEK KOTLARSKI - W roku 1977 jako siedmiolatek wstępuje do ogniska muzycznego w rodzimym Wolsztynie i rozpoczyna muzyczną edukację w klasie fortepianu.Dwa lata później poznaje pierwsze „marsze” grając na trąbce w szkolnej orkiestrze dętej.

Jednako przez cały okres uczęszczania do ogniska śpiewa jako solista w chłopięcym zespole wokalnym-URWISY!!!

Następny krok w edukacji to liceum muzyczne im. M. Karłowicza w Poznaniu w klasie trąbki.

Pod koniec liceum coraz częściej do głosu dochodzi muzyka rozrywkowa i pęd do śpiewania!

Owocuje to zdanymi egzaminami do 2letniego policealnego studium piosenkarskiego w Poznaniu, a następnie do klasy śpiewu dr Ewy Mentel na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Lata 2000-2006 to zmagania z materią teatru muzycznego Roma w Warszawie. Jednocześnie sprawdza się z powodzeniem jako wokalista sesyjny biorący udział w wielu ciekawych projektach znanych polskich artystów (Ewa Bem, Krzysztof Herdzin, Katarzyna Groniec, Anna Tretter, Krzysztof Kiljanski).

Od ponad 10 lat współpracuje na stałe z agencją oraz zespołem Coolmanband .

Poza tym ma na swym koncie prace z takimi orkiestrami jak: Kukla Band, Sinfonia Baltica pod dyrekcją Bohdana Jarmołowicza, oraz Kombo Jacka Piskorza w programie Jak Oni Śpiewają.

Sierpień 2006-powstaje projekt pt. „Tribute to Andrzej Zaucha”, którego pomysłodawcą jest Jacek, a nad szatą aranżacyjną czuwa Tomasz Filipczak! Projekt ów z powodzeniem zostaje przedstawiony w Poznańskim „Pod Pretekstem” i uwieczniony przez TVP.

Ostatnio można Jacka zobaczyć i usłyszeć na deskach teatru muzycznego CAPITOL we Wrocławiu w jednej z głównych ról spektaklu Swing.

6 lipca 2008 występuje w Filharmonii Płockiej z Jonem Lordem(legendarnym kompozytorem, aranżerem oraz pianistą grupy DEEP PURPLE),gdzie śpiewa kompozycje Lorda w symfonicznych opracowaniach.

Obecnie przygotowuje pierwszą solową płytę, do której muzykę napisał wraz z Tomkiem Szymusiem, a produkcją zajmuje się znakomity aranżer i pianista Krzysztof Herdzin, z którym to współpracuje przy wielu innych projektach.

Festiwale:

 • 1 miejsce (złote wiosło) na młodzieżowym festiwalu w Sopocie-89rok
 • Opole debiuty 90rok
 • 1991r. 2gi GOOD NEWS FESTIWAL-Częstochowa(jako solista zespołu G-FORCE

Strona www jacekkotlarski.pl

Absolwent Akademii Muzycznej, Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie śpiewu pod opieką dr Ewy Mentel
Laureat drugiego miejsca na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu w roku 1994
Laureat nagrody głównej publiczności KLUCZ DO KARIERY na festiwalu Pomorska Jesień Jazzowa ‘95
Kompozytor, aranżer, pedagog.
Nauczyciel śpiewu w Policealnym Studium Jazzowym przy Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina w Warszawie
Wieloletni wykładowca na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach i Chodzieży.

www.szrom.pl

Wiodący polski wokalista jazzowy. Specjalizuje się w improwizacjach scatem, tworząc instrumentalne brzmienia od tenora do falsetowego sopranu. Wykonuje głównie swoje oryginalne kompozycje. Jego repertuar zawiera również standardy, transkrypcje utworów F. Chopina, piosenki Z. Koniecznego, K. Komedy, W. Młynarskiego, A. Waligórskiego i A. Osieckiej, które łączy jazzowa interpretacja. Występował w musicalowej adaptacji powieści I. B. Singera „Sztukmistrz z Lublina” w Teatrze Muzycznym i Rampa w Warszawie, Niemczech, Austrii oraz adaptacji „Krwawe Gody” (F. G. Lorca) w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Muzyk i kompozytor. Kształcił się w Średniej Szkole Muzycznej w Lublinie oraz na UMCS (Instytut Artystyczny), który ukończył z tytułem magistra. Był wiolonczelistą Włościańskiej Orkiestry Symfonicznej w Zamościu oraz Teatrze Muzycznym w Lublinie. Pracował jako kierownik muzyczny w Teatrze Lalki i Aktora oraz w Agencji Artystycznej „Estrada” w Lublinie. W 1987 r. zastąpił Ryszarda Rynkowskiego w zespole VOX, z którym koncertował w NRD, RFN, USA, Kanadzie, Australii oraz na terenie kraju. Nagrał z grupą VOX kilka płyt długogrających, m.in.: VOX, Sing, Sing z orkiestrą Gustawa Broma, Cudowna podróż, Najpiękniejsze kolędy polskie.

Dariusz Tokarzewski jest społecznikiem: brał udział w wielu koncertach charytatywnych na terenie Świdnika, z których dochód przeznaczony był na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

Aleksander Machalica (ur. 7 lutego 1952 w Pszczynie)-polski aktor  filmowy. Syn aktora Henryka Machalicy (zm. 2003), brat Piotra Machalicy, również aktora, bliźniaczy brat Krzysztofa, instruktora sportowego Zastalu Zielona Góra. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego nr 7 w Zielonej Górze. W 1976 r. zdał egzamin eksternistyczny dla aktorów lalkarzy (Białystok), a w 1982 egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu (Warszawa). Od 1989 aktor Teatru Nowego w Poznaniu.

Zaczynała  bardzo banalnie czyli jako mała  dziewczynka śpiewając do skakanki. Ukończyła studia pedagogiki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Od zawsze była związana z muzyką : Gospel Joy, później własny chór którego była  dyrygentką -SOS gospel Project. Obecnie jest wokalistką zespołu 3dzieści3 i solistką Chrześcijańskiego chóru TGD. Od kilku lat współpracuje z zespołem Lumen.

Julia Stolpe. Wokalistka. Śpiewa od zawsze.Ukończyła studia na kierunku edukacja muzyczna z pedagogiką opiekuńczo – wychowawczą. Absolwentka Policealnego Studium Piosenkarskiego im Czesława Niemena w Poznaniu na kierunku aktor, piosenkarz scen muzycznych. Laureatka ogólnopolskich festiwali, i przeglądów piosenki. Nauczycielka emisji głosu, instruktor warsztatów wokalnych dla młodzieży.

Od września 2006 roku związana z chrześcijańskim zespołem rockowym Pinokio Brothers. Zespół istniejący od roku 2000. Złożony z 3 księży, perkusisty Marcina, gitarzysty Bartka no i wokalistki. W 2013 roku rozpoczęła współprace z zespołem Lumen.

Wokalistka, autorka tekstów, amerykanistka. Urodziła się w 1982 r. w Gdańsku. Absolwentka LO w Starogardzie Gdańskim, filologii angielskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu, które ukończyła z wyróżnieniem. Stypendystka Universidade de Aveiro w Portugalii. Kontynuuje edukację muzyczną, zgłębiając tajniki emisji głosu. Gatunki muzyczne, w których czuje się najlepiej to smooth-jazz, funky, pop, a także gospel.

Maciej Ścibor - świetny wokalista, solista grup muzycznych z nurtu muzyki Gospel, jazz, soul, prowadzi warsztaty muzyczne dla różnych grup. Współpracował, m.in.,  poznańskim chórem Gospel Joy, SOS Gospel Project, New Life’M, Violą Brzezinską, Ewą Nawrot.Na co dzień przede wszystkim śpiewa w Deus Meus i w szczecińskiej formacji gospelowej Basanda. Jako wokalista uczestniczy również w wielu festiwalach i koncertach – Jednego Serca Jednego Ducha, Abba Pater, Wiatr z wyspy. Ma dar wydobywania z ludzi pokładów energii i zapału, a przede wszystkim – drzemiącej w nich muzyki. 

Julia Rosińska-Kopala – wokalistka jazzowa i popowa, solistka chórów gospel. Ma na swoim koncie współpracę m.in z Ryszardem Rynkowskim, Robertem Janowskim, Katarzyną Skrzynecką, Grzegorzem Tomczakiem, Ruth Lynch. Brała udział licznych projektach telewizyjnych i radiowych, a jej głos pojawia się w wielu produkcjach studyjnych, teatralnych i reklamowych.

Michał Kaczmarek, lat 23, ur. 09.12.1987 w Ostrowie Wielkopolskim

Pochodzi z muzycznej rodziny, od najmłodszych lat muzykę zaszczepiał jemu ojciec, wychował się na muzyce ludowo-folkowej, która była obecna w jego domu od najwcześniejszych lat. Wraz  z rodzinną kapelą uczestniczył w muzycznych przedsięwzięciach, które kształtowały wrażliwość i budowało kanon inspiracji młodego Michała. W roku 1998 rozpoczął naukę gry na trąbce, którą po 6 latach ukończył, aby zająć się śpiewem.Mimo tak młodego wieku współpracował z wieloma artystami Polskiej Sceny Muzycznej. W 2003 roku Michał wziął udział w swoim pierwszym Festiwalu Piosenki Młodzieżowej w Kaliszu zdobywając Nagrodę, która dodała mu ogromnej motywacji do zbierania dalszych doświadczeń muzycznych, i tak dwa miesiące później na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Młodzieżowej we Wrocławiu, zdobył główną Nagrodę Grand Prix, mając dobrą passę w tym samym roku zdobył jeszcze kilka nagród m.in. Festiwalu Piosenki Angielskiej , Niemieckiej , oraz Młodzieżowej.

Od roku 2007 rozpoczął studia muzyczne w Katowicach, na wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu, które ukończył w 2010 roku .

Do najważniejszych sukcesów może zaliczyć:

 • Wyróżnienie oraz Nagroda specjalna od Zbigniewa Hołdysa – Ogólnopolski Festiwal Młodych Talentów Niemen Non Stop - Słupsk  2008 r.
 • Grand Prix Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej im.B.Klimczuka – Kozienice 2005r
 • Grand Prix Ogólnopolski Festiwal Piosenki Estradowej „Solo 2005” – Bielawa 2005r
 • Grand Prix "Festiwal Piosenki Rozrywkowej" – Świecie 2005 r.
 • I miejsce Ogólnopolski Festiwal Piosenkarzy „MUFKA 2006” – Warszawa 2006r.
 • II miejsce Ogólno Polski Festiwal Piosenki Angielskiej –Brzeg 2006r
 • Grand Prix Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej – Bielsko Biała 2007r.
 • I miejsce Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej – Jarocin 2007r.
 • Grand Prix – Ogólnopolski Festiwal Piosenki Filmowej „Soundtrack 2008” – Łomża 2008r.
 • I miejsce – Festiwal Muzyki Seweryna Krajewskiego – Brzeziny 2009r
 • Nagroda Specjalna od Zbigniewa Zamachowskiego – Festiwal Muzyki Seweryna Krajewskiego – Brzeziny 2009r.
 • Grand Prix – Ogólnopolski Festiwal Młodych Talentów Niemen Non Stop – Słupsk 2009r.
 • Nagroda w kategorii OPEN za Własną kompozycję – Ogólnopolski Festiwal Młodych Talentów Niemen Non Stop – Słupsk 2009r.
 • Nagroda Główna - Festiwal Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich
 • „Pejzaż bez Ciebie” TVP 2 – Opera Nova Bydgoszcz 2009
 • Grand Prix – Ogólnopolski Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy „SERCA BICIE 2010”
 • Nagroda Publiczności - Ogólnopolski Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy „SERCA BICIE 2010”

We wrześniu 2001 roku, z inicjatywy m.in. Macieja Wojciechowskiego – studenta Akademii Muzycznej we Wrocławiu powstał największy na Dolnym Śląsku zespół wykonujący muzykę gospel . W latach swojej świetności grupa ta liczyła około 60 wokalistów (głównie uczniów i studentów), w ciągu 3 lat działalności dała wiele koncertów na terenie kraju. W 2003 roku zespół zdobył I miejsce na VII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel – „Camp Meeting Osiek 2003”. We wrześniu 2004 roku Maciej Wojciechowski zaprosił do współpracy dziewięciu wokalistów i stworzył nowy zespół który przybrał nazwę Souls of Sunrise.

 

Już na początku swojej działalności, formacja zyskała uznanie w oczach takich kompozytorów jak Włodzimierz Szomański i Zbigniew Małkowicz czynnie uczestnicząc w wykonaniach ich dzieł takich jak: Missa Gospel’s”, „Jutrznia”, „Pop Oratorium”. Souls of Sunrise w marcu 2005 roku wystąpił z koncertami w Danii podczas „Sydkysten Gospel Festival 2005”. Występ ten, zaowocował zaproszeniem zespołu przez londyńskich wokalistów - Daniel’a Thomas’a oraz Lascelles’a Haughton’a na trasę koncertową do Wielkiej Brytanii. Thomas i Haughton są muzykami prowadzącymi zespoły gospel w Londynie. Występowali z takimi sławami jak Tina Turner, Phil Collins, Joe Cocker, Celine Dion . Śpiewali również dla Królowej Angielskiej. W Grudniu 2005 roku zespół Souls of Sunrise dał szereg koncertów w Niemczech podczas imprezy „Gwiazdka w Europie” na którą został zaproszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. W międzyczasie swojej działalności otrzymał m.in. rekomendację na „Fama Festiwal 2005” odbywający się w Świnoujściu.

   
Patronaci
   
© Copyright © 2005 - 2019 Lumen.