Błogosławieni Czystego Serca
Moja Miłość
Przy Sercu Twoim
Miłosierdzie Boże
Psalmy Dawida
   
Koncert plenerowy w Warszawie na ul. Żytniej
Festiwal „Polonia Semper Fidelis” w Dębicy - parafia p.w. Miłosierdzia Bożego
Lumen-sekcja dęta
Kompozytor podczas koncertu na Trójcowie w Chicago
Pop-oratorium „Divine Mercy” (Miłosierdzie Boże) w Roy Thomson Hall Toronto-Kanada
   
   

Znany i ceniony przez wrocławską publiczność Chór Uniwersytetu Wrocławskiego “Gaudium” rozpoczął w maju 2003 r. dwudziesty pierwszy rok działalności artystycznej. Chór ma w swoim dorobku ponad 400 koncertów, w tym prezentacje wielkich dzieł muzyki oratoryjnej, pod dyrekcją najwybitniejszych polskich dyrygentów: Jacka Kaspszyka, Jerzego Maksymiuka, Marka Pijarowskiego czy Stanisława Gałońskiego. Zespół zapraszany jest do uczestnictwa w większości najważniejszych wydarzeń muzycznych we Wrocławiu z udziałem zespołów chóralnych.

Wrocławska publiczność miała okazję usłyszeć szereg wybitnych dzieł kompozytorów polskich i zagranicznych, m.in.: Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta, Stworzenie świata Josepha Haydna, IX Symfonię Ludwiga van Beethovena, Missę Gospel’s Włodzimierza Szomańskiego, Litanię do Ducha Świętego Zbigniewa Kozuba, czy wykonywaną zawsze z wielkim powodzeniem Mszę Kreolską Ariela Ramireza. Swoje umiejętności zespół prezentował na konkursach i festiwalach w Austrii, Francji, Grecji, Niemczech, na Węgrzech i we Włoszech. W roku 2002 chór odbył podróż artystyczną do USA z cyklem koncertów poświęconych pamięci ofiar ataku terrorystycznego.

Zespół ma zaszczyt regularnie występować dla wybitnych przedstawicieli świata kultury, nauki i polityki. Koncertował m.in. dla Prezydenta RP - Pana Aleksandra Kwaśniewskiego, Prezydenta Niemiec - Johannesa Raua, Prezydenta Republiki Czeskiej - Vaclava Havla, Javiera Solany, Günthera Verheugena, Premierów: Hanny Suchockiej, Józefa Oleksego, Jerzego Buzka i Leszka Millera, ponadto dla Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Ryszarda Kapuścińskiego, Leszka Kołakowskiego, Carla Dedeciusa i Wisławy Szymborskiej Chór współpracuje również z chórami największych polskich uniwersytetów: Jagiellońskiego i Warszawskiego. Owocem tej współpracy są wydawane obecnie dwie płyty CD z IX Symfonią Ludwiga van Beethovena. Są to nagrania z koncertów we Wrocławiu - pod dyr. Jacka Kaspszyka w ramach Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans i w Krakowie - pod dyr. Stanisława Gałońskiego.

Chór może się poszczycić również samodzielnie zrealizowaną płytą CD, wydaną w prestiżowej serii KOCH CLASIC z nagraniem Liturgii wg św. Jana Złotoustego Aleksandra Grieczaninowa, w znakomitej międzynarodowej obsadzie solistów. Na koncie chóru znajduje się również płyta CD z Missą Gospel’s Włodzimierza Szomańskiego a także koncertowe wykonanie Requiem Gabriela Fauré oraz Kantaty w stylu barokowym Św. Jadwiga Patronka Porozumienia wrocławskiego kompozytora Mirosława Gąsieńca dokonane podczas koncertu w Charlotte w USA. Z pośród licznych nagród i wyróżnień należy przede wszystkim wymienić: I miejsce na Międzynarodowym Konkursie “Moskwa - miastem pokoju” w maju 2004 r., Srebrny Medal na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Prevezie (Grecja) w 2003 r., Wyróżnienie Specjalne na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce, Wrocławską Nagrodę Muzyczną, Brązowy Dyplom na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Budapeszcie oraz Srebrny Medal na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Atenach. Od ponad 11 lat artystyczny wizerunek chóru buduje jego kierownik artystyczny - dyrygent Alan Urbanek.

   
Patronaci
   
© Copyright © 2005 - 2019 Lumen.