Błogosławieni Czystego Serca
Moja Miłość
Przy Sercu Twoim
Miłosierdzie Boże
Psalmy Dawida
   
Koncert plenerowy w Warszawie na ul. Żytniej
Festiwal „Polonia Semper Fidelis” w Dębicy - parafia p.w. Miłosierdzia Bożego
Lumen-sekcja dęta
Kompozytor podczas koncertu na Trójcowie w Chicago
Pop-oratorium „Divine Mercy” (Miłosierdzie Boże) w Roy Thomson Hall Toronto-Kanada
   
   

Zespół wokalny "Lechici" działa przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie. Powstał w 1983 r. z inicjatywy organisty Leszka Opały, który do tej pory jest kierownikiem zespołu. Opiekę duchową nad zespołem sprawuje Ksiądz Prałat Andrzej Puzon.

Skład "Lechitów" tworzą uczniowie szkół średnich, studenci i młodzież pracująca. Repertuar zespołu jest bogaty i różnorodny. Obok pieśni religijnych, znajdują się w nim również utwory patriotyczne, żołnierskie, piosenki biesiadne i okolicznościowe, wokalno-instrumentalne i pieśni a capella. Nie brakuje w nim też utworów muzyki poważnej i tych, które skomponował Leszek Opała.

Zespół "Lechici" aktywnie uczestniczy w życiu parafii, miasta i regionu. Brał udział w wielu festiwalach piosenki religijnej, patriotycznej i wojskowej. Od 1995 r. jest współgospodarzem Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej Wojska Polskiego, odbywającym się w Hrubieszowie. „Lechici” koncertują z pełnym recitalem na terenie całego kraju i poza jego granicami.

Współpraca zespołu z Polską Orkiestrą Włościańską im. Karola Namysłowskiego (od 2008 roku Orkiestrą Symfoniczną im. K. Namysłowskiego), Orkiestrą Garnizonu Zamość i Chórem Rezonans zaowocowała wspólnymi występami. Od 2005 roku zespół współpracuje z poznańskim kompozytorem Zbigniewem Małkowiczem (pochodzącym z Zamościa), wykonując jego dzieła.

Wielkim zaszczytem dla "Lechitów" było uczestniczenie w obsłudze muzycznej liturgii sprawowanej przez Ojca Świętego Jana Pawła II w Krośnie (1997 r.) i Zamościu (1999 r.).

„Lechici” za działalność społeczną i charytatywną  w 1996 r. zostali odznaczeni medalem „Silni Dobrocią” przyznawany przez TV lubelską.

   
Patronaci
   
© Copyright © 2005 - 2019 Lumen.