Błogosławieni Czystego Serca
Moja Miłość
Przy Sercu Twoim
Miłosierdzie Boże
Psalmy Dawida
   
Koncert plenerowy w Warszawie na ul. Żytniej
Festiwal „Polonia Semper Fidelis” w Dębicy - parafia p.w. Miłosierdzia Bożego
Lumen-sekcja dęta
Kompozytor podczas koncertu na Trójcowie w Chicago
Pop-oratorium „Divine Mercy” (Miłosierdzie Boże) w Roy Thomson Hall Toronto-Kanada
   
   

Chóry

Białogardzki Chór Kameralny Bel Canto został pierwotnie założony w lutym 2011r. w Gminie Białogard. Początkowy skład stanowiły osoby należące do gminnego stowarzyszenia "Liderka". Od 1 czerwca 2011r. Chór działa przy Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Mimo swojego krótkiego istnienia zespół ma już na swoim koncie szereg osiągnięć. Koncertuje w mieście Białogardzie i poza jego granicami uświetniając różne uroczystości świeckie i sakralne. Wielokrotnie koncertował w kościołach miasta obsługując msze święte patriotyczne i większe uroczystości kościelne.

Z chórem współpracuje prof. dr hab. Elżbieta Wtorkowska z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy przeprowadzając z chórzystami lekcje indywidualnej i zbiorowej emisji głosu. Już w grudniu 2011r. i styczniu 2012r. chór występował razem z Orkiestrą dzieci Państwowej Szkoły Muzycznej w Białogardzie podczas koncertów bożonarodzeniowych organizowanych przez CKiSE w Białogardzie i Chór Bel Canto. Chór występował także w połączonym składzie Chóru Ojczyzna, którego członkami są dyrygenci polonijni z całego świata, którzy rokrocznie przyjeżdżają do Koszalina na Polonijne Lato, aby pod okiem kadry składającej się z różnych profesorów Akademii Muzycznych w Polsce doskonalić swój kunszt dyrygencki. Koncert odbył się w lipcu 2012r w Kościele pw. NSPJ w Białogardzie, przy akompaniamencie znakomitego poznańskiego kompozytora - Mirosława Gałęskiego.

9 września 2012r chór wystąpił razem z Zespołem Muzyki Sakralne LUMEN pod dyrekcją Zbigniewa Małkowicza. Koncert odbył się w ramach Inauguracji Dni Kultury Chrześcijańskiej w Białogardzie. Chór Bel Canto współpracować będzie w dalszym ciągu z zespołem LUMEN z koncertami na Pomorzu.

Chór przygotowuje się do II cyklu Koncertów Bożonarodzeniowych i Białogardzkiego Święta Pieśni 2013, na który zjadą inne zaproszone chóry. Zwieńczeniem będzie wspólny koncert, połączonych zespołów.

Dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest Paweł Mielcarek - dyrygent, organista, muzyk kościelny.

Kontakt z chórem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel 600521876

www.belcanto.blog.pl

Chór istnieje od 1997r. Założycielką i obecnym dyrygentem jest s. Karen Trafankowska. Chór działa przy Szkołach Nazaretańskich - śpiewają w nim uczniowie Szkoły Podstawowej, Ginazjum i Liceum. W 2003r. Chór zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Pieśni Religijnej w Łodzi w kategorii chórów wielogłosowych, II nagrodę w Ogólnopolskim Festiwalu Poezji Śpiewanej Szkół Katolickich. Chór bierze również udział w Konkursach Chórów Szkolnych a capella, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Od 2000r. Chór współpracuje z Filharmonią Kaliską, śpiewając w koncertach kolęd, IX Symfonii L. Van Beethovena.

Chór Międzyparafialny ICHTHIS z Sulejówka dyrygent Wojciech Karaś www.ichthis.prv.pl

Chór Powstał w 1985 roku jako chór mieszany, przy parafii Przemienienia Pańskiego w Sulejówku. W 2005 roku obchodziliśmy 20-lecie działalności.

Założycielem chóru jest Wojciech Karaś, który do dnia dzisiejszego pełni funkcję Dyrygenta i Kierownika Artystycznego. Od chwili rozpoczęcia działalności przez chór przewinęło się ok. 70 osób. Obecny skład liczy 30 osób, z których ponad 20 działa aktywnie biorąc udział we wszystkich występach.

Dzień dzisiejszy chóru to próby dwa razy w tygodniu - w Niedziele o godz. 19.00 i w Środy o godz. 20.00 oraz występy liturgiczne, konkursy i koncerty. Do osiągnięć zaliczamy kilka wyróżnień i nagród zdobytych na konkursach oraz wydanie w 2002 r. płyty z kolędami.

W repertuarze chóru są głównie utwory o tematyce religijnej, polskich i zagranicznych kompozytorów, w tym utwory wykonywane z akompaniamentem instrumentów klawiszowych i kwartetu smyczkowego.

Od 2004 roku jesteśmy członkiem Związku Chórów Kościelnych CAECILIANUM, www.caecilianum.warszawa.opoka.org.pl

Mamy swoje stałe miejsce na stronie internetowej miasta Sulejówek,  www.sulejowek.pl w dziale Oświata oraz na stronie powiatu mińskiego: www.powiatminski.pl w dziale Kultura / Instytucje kultury .

Współpracujemy z Mińskim Towarzystwem Muzycznym www.mtm.minskmaz.pl oraz ze Stowarzyszeniem Artystycznym "Stara Miłosna".

Chór „CANTORE GOSPEL” dyrygent , kierownik artystyczny Maria Pyra  www.cantoregospel.pl

Chór CANTORE GOSPEL powstał we wrześniu 2002 roku przy Stargardzkim Centrum Kultury na bazie chórów szkolnych z Gimnazjum nr 4 i Liceum Ogólnokształcącego nr 1. Pomysł wykonywania pieśni gospel prześladował nas dużo wcześniej ale dopiero wyjazd na festiwal do Osieka pomógł nam wprowadzić go w czyn. W sierpniu 2002 roku na festiwal wyjechała grupa 15 chórzystów, gdzie pod fachowym okiem czarnoskórej wokalistki Ruth Lynch poznawaliśmy tajniki wykonywania gospel. Młodzież była tak zafascynowana, że we wrześniu zebrała się pokaźna grupa sześćdziesięciu osób i zaczęliśmy ćwiczyć tylko gospel.

W następnym roku znów pojechaliśmy do Osieka i odważyliśmy się wziąć udział w konkursie i nie wypadliśmy wcale źle. Tego samego roku zostaliśmy zaproszeni na festiwal do Warszawy i bardzo się spodobał nasz występ podczas koncertu inauguracyjnego. W ramach warszawskich festiwali wykonywaliśmy wiele samodzielnych koncertów oraz zdobyliśmy drugie i trzecie miejsce w konkursie na najlepszego solistę w 2006 roku. 

Śpiewamy na uroczystościach miejskich i religijnych i nie tylko w Stargardzie, ale w wielu miastach w Polsce i za granicą. Braliśmy udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Mosciano San Angelo we Włoszech. Koncertowaliśmy w Austrii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Francji ale najważniejszy i najbardziej wzruszający dla nas był występ i spotkanie z Janem Pawłem II w lipcu 2004 roku.

Bardzo dużo pracujemy, średnio w ciągu roku dajemy 26 koncertów. W repertuarze mamy około 100 utworów, w tym dwie Msze Jana Szopińskiego, Missa Brevis Mariana Sawy, Pop Oratorium „Miłosierdzie Boże” Zbigniewa Małkowicza oraz Kantatę Bożonarodzeniową. Byliśmy współautorami płyty „Na chwałę Panu”. Pozazdrościliśmy innym ośrodkom i od kilku lat organizujemy nasz stargardzki festiwal muzyki gospel  pod nazwą Stargard Gospel Days. W trakcie festiwalu odbywają się warsztaty prowadzone przez wielebnego Lee Browna i jego muzyków, dodatkowo zajęcia wokalne prowadziła znakomita wokalistka jazzowa Celina Muza.

W ciągu pięciu lat istnienia chóru śpiewało w nim około 104 chórzystów, trzy razy zmieniał się skład zespołu instrumentalnego. Aktualnie w chórze śpiewa około 30.

Zespół wokalny "Lechici" działa przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie. Powstał w 1983 r. z inicjatywy organisty Leszka Opały, który do tej pory jest kierownikiem zespołu. Opiekę duchową nad zespołem sprawuje Ksiądz Prałat Andrzej Puzon.

Skład "Lechitów" tworzą uczniowie szkół średnich, studenci i młodzież pracująca. Repertuar zespołu jest bogaty i różnorodny. Obok pieśni religijnych, znajdują się w nim również utwory patriotyczne, żołnierskie, piosenki biesiadne i okolicznościowe, wokalno-instrumentalne i pieśni a capella. Nie brakuje w nim też utworów muzyki poważnej i tych, które skomponował Leszek Opała.

Zespół "Lechici" aktywnie uczestniczy w życiu parafii, miasta i regionu. Brał udział w wielu festiwalach piosenki religijnej, patriotycznej i wojskowej. Od 1995 r. jest współgospodarzem Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej Wojska Polskiego, odbywającym się w Hrubieszowie. „Lechici” koncertują z pełnym recitalem na terenie całego kraju i poza jego granicami.

Współpraca zespołu z Polską Orkiestrą Włościańską im. Karola Namysłowskiego (od 2008 roku Orkiestrą Symfoniczną im. K. Namysłowskiego), Orkiestrą Garnizonu Zamość i Chórem Rezonans zaowocowała wspólnymi występami. Od 2005 roku zespół współpracuje z poznańskim kompozytorem Zbigniewem Małkowiczem (pochodzącym z Zamościa), wykonując jego dzieła.

Wielkim zaszczytem dla "Lechitów" było uczestniczenie w obsłudze muzycznej liturgii sprawowanej przez Ojca Świętego Jana Pawła II w Krośnie (1997 r.) i Zamościu (1999 r.).

„Lechici” za działalność społeczną i charytatywną  w 1996 r. zostali odznaczeni medalem „Silni Dobrocią” przyznawany przez TV lubelską.

Talis Cantus dyrygent , kierownik artystyczny- Bronisława Kozubek-Trela  www.taliscantus.com

Bardzo rada, że Cię mogę dumnie zwać Chórzystą więc z całego serca proszę - nie bądź pesymistą.

Uwierz w siebie, uwierz we mnie, w sukces chóru szybki - przy okazji będziesz zdrowy, sprawny i bez chrypki.  Czekam  w piątki wieczorami, czasem z kawą i ciastkami na Krakowskiej u... Adama.

Więc... nie będę całkiem sama???

- Dyrygentka

Takie oto dowcipne zaproszenia  przesyłane przez Bronię Trela zwerbowały  grupę osób, którzy zainaugurowali powstanie chóru Talis Cantus  a dnia 5 września 1997 roku odbyła się pierwsza próba.

W 1997 roku z  inicjatywy Bronisławy Kozubek Trela powstał Amatorski Chór Mieszany „Talis Cantus”, którego członkami są nauczyciele i uczniowie oraz ich rodzice. W 2003r. Pani Brania przejęła funkcję dyrygenta chóru „Fraternitas” z Parafii Świętej Elżbiety w Nysie. Prowadząc  oba chóry, które często koncertują razem zintegrowała różne środowiska lokalne odnosząc przy tym wiele sukcesów artystycznych: 2004r. - II miejsce w Diecezjalnym Przeglądzie Chórów Parafialnych w Opolu, 2005r. - Srebrny Medal w Międzynarodowym Festiwalu „Mundi Cantant” w Ołomuńcu (Czechy), 2006r. - III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, 2006r. - II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki” w Myślenicach, 2007r - II miejsce w Ogólnopolskim Festiwali Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Żorach

Chóry koncertują w Niemczech (m.in. współpraca z Bernkastel –Kues, miastem partnerskim Otmuchowa) i w Czechach promując polską muzykę chóralną i ludową oraz w Polsce, uświetniając wiele uroczystości państwowych i religijnych a także uczestnicząc w działaniach charytatywnych i obchodach jubileuszowych: Dni Elsnerowskie w Grodkowie, koncerty kolęd w kościołach (Otmuchów, Nysa, Opole, Wrocław, Prudnik, Gogolin, Ostrożnica, Grodków), uroczystości na Górze św. Anny, interdyscyplinarna konferencja naukowa p.t. ”Integralna Wizja Eucharystii” w Opolu (2005r.), oprawa muzyczna Mszy Świętej w Łagiewnikach transmitowanej przez Telewizję Polską oraz Mszy Świętej w Katedrze na Wawelu (2006r.), koncerty w ramach Lata Kwiatów min. „W hołdzie Janowi Pawłowi II”, „Kwiaty w Liturgii”, Dni Nysy, uroczystości z okazji bicia monety nyskiej, koncerty charytatywne na rzecz rozwoju Muzeum w Nysie, ratowania zabytków katedry opolskiej - udział chórów w wykonaniu Pop - oratorium „Miłosierdzie Boże” Z. Małkowicza (2006r.). Chór wziął  również udział w nagraniu płyty „Jedno serce wiele twarzy” wykonując skomponowane przez panią Bronisławę Kozubek-Trelę kanony „Idźcie na cały świat” i „Przyjdą ze wschodu i z zachodu”. Płyta powstała w 2003r. na zlecenie Referatu Misyjnego z okazji kanonizacji założycieli Zgromadzenia Ojców Werbistów dokonanej przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Materiał muzyczny był prezentowany w Rzymie Janowi Pawłowi II. Wcześniejsze publikacje muzyczne pani mgr Bronisławy Kozubek-Treli dla zespołu ewangelizacyjnego NASZA RODZINA POSZERZONA znane są w całej Polsce. Chór nagrał i wydał również własną płytę z kolędami.

Tak oto przedstawiał się pierwszy skład naszego chóru:

Dyrygent (oczywiście)  Bronisława Kozubek - Trela

Soprany:

Ania Kozubek, Nina Czarnecka, Ewa Skrętowicz, Aleksandra Butz, Dorota Węglarz, Irena Dukała, Dorota Sztolc, Jola Zawada,  Małgosia Zabłocka, Małgosia Kiejza, Marysia Piórecka, Ewa Lazurek, Małgorzata Jasińska, Agnieszka Jasińska.

Alty:

Małgosia Paściak, Krysia Pasoń, Małgosia Piotrowska,  Beata Ziomek, Wioletta Mieszczak, Krysia Konieczna, Katarzyna Storoż, Ewa Kędra, Violeta Citak.

Tenory:

Grzegorz Trela, Andrzej Sztolc, Darek Dolinkiewicz, Krzysztof Giera, (wcześniej Andrzej Beniowski)

Basy:

Mariusz Konieczny, Jacek Ziomek, Romek Weiss, Aleksander Kozubek, Piotr Storoż, Andrzej Świerczek 

Chór "Beati Cantores" www.beaticantores.pl

dyrygent i kierownik artystyczny chóru Barbara Walendzik

Jubileusz 25-lecia działalności chóru Beati Cantores

Chór ma swoją siedzibę przy Parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Głogowie.

Opiekunem duchowym chóru jest ks. Witold Pietsch, proboszcz parafii.

Chór "Beati Cantores", co znaczy "Szczęśliwi śpiewaniem" pracuje i koncertuje od 1985 roku, pod batutą Pani Barbary Walendzik.

Chór współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami promujących kulturę muzyczną. Dając liczne koncerty dla społeczności lokalnej żywo zapisuje się życiu kulturalnym miasta.

Chór Kameralny "Canticum Canticorum" Dyrygent chóru Izabela Zdyb

www.duch.krasnik.pl

Wszyscy członkowie chóru to ludzie, którzy pomimo trudności i obowiązków z jakich składa się codzienność, znajdują czas, by mnożyć piękno, radość i dobro przez wspólne śpiewanie. Staje się ono modlitwą i sposobem na bliższy kontakt z Bogiem dla nas i - czego bardzo pragniemy - dla naszych słuchaczy.

Ta radość obcowania z muzyką nie byłaby pełna bez możliwości dzielenia się nią, dlatego też za datę naszego "oficjalnego powołania" uznaliśmy Wielkanoc 2004 roku. Wtedy to mieliśmy okazję po raz pierwszy zaśpiewać w naszym "Małym Kościółku". I tak oto, radosne Alleluja dało początek działalności Chóru Kameralnego "Canticum Canticorum" (nazwa pochodzi od starotestamentowej "Pieśni nad Pieśniami"), który na stałe wpisał się w nurt życia muzycznego miasta Kraśnika.

W repertuarze naszego chóru znajduje się głównie muzyka sakralna a capella, bowiem naszym celem jest przede wszystkim posługa liturgiczna w Kościele p.w. Świętego Ducha. Funkcję dyrygenta od początku istnienia pełni Izabela Zdyb

Dyrygent i kierownik artystyczny chóru Mirosława Jura-Żegleń

CHÓR NAUCZYCIELSKI IM. STANISŁAWA WIECHOWICZA Z OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO

kierownik chóru Jerzy Wojtaszek

Dyrygent i kierownik artystyczny chóru Anna Konopa-Cios

Znany i ceniony przez wrocławską publiczność Chór Uniwersytetu Wrocławskiego “Gaudium” rozpoczął w maju 2003 r. dwudziesty pierwszy rok działalności artystycznej. Chór ma w swoim dorobku ponad 400 koncertów, w tym prezentacje wielkich dzieł muzyki oratoryjnej, pod dyrekcją najwybitniejszych polskich dyrygentów: Jacka Kaspszyka, Jerzego Maksymiuka, Marka Pijarowskiego czy Stanisława Gałońskiego. Zespół zapraszany jest do uczestnictwa w większości najważniejszych wydarzeń muzycznych we Wrocławiu z udziałem zespołów chóralnych.

FAUSTYNKI, Z PAR. ŚW. FAUSTYNY W HELENOWIE

dyrygent Iwona Kalicka

   
Patronaci
   
© Copyright © 2005 - 2019 Lumen.