Błogosławieni Czystego Serca
Moja Miłość
Przy Sercu Twoim
Miłosierdzie Boże
Psalmy Dawida
   
Koncert plenerowy w Warszawie na ul. Żytniej
Festiwal „Polonia Semper Fidelis” w Dębicy - parafia p.w. Miłosierdzia Bożego
Lumen-sekcja dęta
Kompozytor podczas koncertu na Trójcowie w Chicago
Pop-oratorium „Divine Mercy” (Miłosierdzie Boże) w Roy Thomson Hall Toronto-Kanada
   
   

Ze Zbigniewem Małkowiczem z zespołu Lumen rozmawia Jacek Górski

Czy mógłby Pan powiedzieć, skąd wzięła się nazwa zespołu?

- Nazwa zespołu Lumen nawiązuje do światła, którym jest dla nas Bóg, a także Miłosierdzie Boże, które rozchodzi się po całym świecie, przenika go na kształt promieni światła. Ufam, że jesteśmy też, choć trochę, takim Bożym promyczkiem dla ludzi. 

Jakie do tej pory projekty muzyczne zrealizowaliście?

- Są to: Pop-oratorium "Miłosierdzie Boże" do słów św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Pop-oratorium "Psalmy Dawida" do słów z biblijnej Księgi Psalmów oraz kantata maryjna "Przy Sercu Twoim". Wszystkie projekty są autorstwa zespołu Lumen, do których napisałem muzykę, inspirując się natchnionymi tekstami, które - mam nadzieję - przemawiają do wrażliwości współczesnych ludzi. 

16 maja 2008 roku w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się koncert Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN. Będzie to pop oratorium "Miłosierdzie Boże" do którego teksty pieśni i narracji wyjęte zostały z "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny Kowalskiej, a muzyka i aranżacja jest autorstwa Zbigniewa Małkowicza. Wraz z zespołem wystąpi Chór Kameralny CANTICUM CANTICORUM z kościoła "Ducha Świętego" wraz z rozśpiewanymi Kraśniczanami. 

Co gramy? - zapytał Tadeusz Wicherek Daniela Kustosika, solistę a zarazem dyrektora Teatru Muzycznego w Poznaniu. Pytanie dotyczyło utworu na bis podczas Koncertu "Świat musicali", jaki odbył się 20.01. w Zamojskim Domu Kultury.
Tylko i wyłącznie "Piękne damy" - padła odpowiedz.
"Wieczorem wszystkie damy są piękniejsze, a przy tym przystępniejsze 
Dlatego jest wieczorem dobrze szaleć trochę".20 kwietnia, przy parafii pw. Świętego Kazimierza w Bilczy odbył się charytatywny koncert muzyczny. Gwiazdą wieczoru był Zespół Muzyki Sakralnej „Lumen” z Poznania, który pod kierownictwem Zbigniewa Małkowicza zaprezentował tłumnie przybyłym widzom Pop-oratorium pod tytułem „Miłosierdzie Boże”. 

   
Patronaci
   
© Copyright © 2005 - 2019 Lumen.