Błogosławieni Czystego Serca
Moja Miłość
Przy Sercu Twoim
Miłosierdzie Boże
Psalmy Dawida
   
Koncert plenerowy w Warszawie na ul. Żytniej
Festiwal „Polonia Semper Fidelis” w Dębicy - parafia p.w. Miłosierdzia Bożego
Lumen-sekcja dęta
Kompozytor podczas koncertu na Trójcowie w Chicago
Pop-oratorium „Divine Mercy” (Miłosierdzie Boże) w Roy Thomson Hall Toronto-Kanada
   
   

1 kwietnia 2007 roku, w wigilię 2 rocznicy śmierci naszego Wielkiego Polaka, Papieża Jana Pawła II, w Kosciele Mariackim odbył się długo oczekiwny przez mieszkańców miasta koncert z udziałem 300 osobowego chóru, orkiestry i solistów. Program koncertu wypełniło dzieło Zbigniewa Małkowicza Pop-Oratorium "Miłosierdzie Boże" do tekstu Św s.Faustyny Kowalskiej.

Wspaniała atmosfera stworzona przez organizatorów, energiczny i niezwykle sprawny dyrygent Alan Urbanek, oraz radość jaka emanowała ze wszystkich wykonawców sprawiły, że koncert został owacyinie przyjęty przez miłośników muzyki, a przede wszystkim zachowujących we wdzięcznej pamięci Papieża Polaka. Bardzo dobrze się stało, że znależli się ludzie dla których realizacją tego szlachetnego pomysłu była zadaniem wdzięcznym i zaszczytnym.

Po wielu godzinach spędzonych na próbach orkiestry i chórów przyszedł czas na wykonanie tego wspaniałego dzieła. Na sczególne wyrazy uznania i wdzięczności zasługują tu muzycy, śpiewacy i wszyscy ci, którzy przyczynili się do oastatecznego sukcesu stargardzkiego wykonania. Śpiew naszych chórzystów był nad podziw czysty, szlachetny i co najwazniejsze był to śpiew amatorów, śpiew radości i miłości, bo takie przecież jest MIŁOSIERDZIE BOŻE. Brawa dla kompozytora, wspaniałego dyrygenta, brawa dla chórów, orkiestry, solistów, narratorów i zespołu LUMEN, który towarzyszył wykonawcom. Na zakończenie tej wspaniałej uroczystości wspólnie odśpiewana została ulubiona pieśń naszego Papieża "BARKA"

Dziękujemy za kartkę z życzeniami Wielkanocnymi !

Stargard Szczeciński - 1 IV 2007

Zobacz zdjęcia z koncertu

   
Patronaci
   
© Copyright © 2005 - 2019 Lumen.