Błogosławieni Czystego Serca
Moja Miłość
Przy Sercu Twoim
Miłosierdzie Boże
Psalmy Dawida
   
Koncert plenerowy w Warszawie na ul. Żytniej
Festiwal „Polonia Semper Fidelis” w Dębicy - parafia p.w. Miłosierdzia Bożego
Lumen-sekcja dęta
Kompozytor podczas koncertu na Trójcowie w Chicago
Pop-oratorium „Divine Mercy” (Miłosierdzie Boże) w Roy Thomson Hall Toronto-Kanada
   
   

Niezwykły koncert odbył się w niedzielę, 28 października, w kościele św. Barbary w Turku. W murach świątyni rozbrzmiały głosy połączonych chórów oraz solistów, którzy wspólnie wykonali „Kantatę dla Bogurodzicy”.

W wykonaniu tego niezwykłego dzieła, którego autorami są Zbigniew Małkowicz (muzyka) i ks. Mateusz Jeż (słowa) wzięły udział cztery chóry z Turku i okolic: chór Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku, chór Zespołu Szkół Publicznych z Dobrej, Kawęczyna i Tokar, chór gimnazjum we Władysławowie oraz schola parafii św. Barbary w Turku. Gościnnie w koncercie wziął udział także chór nauczycielski im. Stanisława Wiechowicza z Ostrowa Wielkopolskiego. Chórom towarzyszył zespół muzyki sakralnej Lumen, oraz soliści: Marzena Małkowicz, Aleksandra Małkowicz, Piotr Szulc oraz Maciej Wojciechowski.

Ze Zbigniewem Małkowiczem, dyrygentem, kompozytorem i założycielem Zespołu Muzyki Sakralnej „Lumen”, rozmawia Błażej Tobolski

W pierwszą niedzielę lipca zainaugurowano III cykl koncertów letnich „Okuniewskie granie 2007”. Inicjatorem i organizatorem imprezy jest dyrektor Domu Kultury w Okuniewie Piotr Siła. 1 lipca w kościele pod wezwaniem Św. Stanisława Kostki w Okuniewie, przy którym odbywają się koncerty, zaprezentowano „Psalmy Dawida” Zbigniewa Małkowicza.

Niewątpliwym wydarzeniem artystycznym 35 Lata Kwiatów w Otmuchowie był koncert zespołu „Lumen” z Poznania. Wykonał on Pop-oratorium „Miłosierdzie Boże”, które do słów ś. s. Faustyny Kowalskiej skomponował dr Zbigniew Małkowicz – pianista, kompozytor, dyrygent, na stałe związany z Teatrami Muzycznymi Poznania i Wrocławia. Partie chóralne wykonały połączone chóry Talis Cantus z Parafii śś. Mikołaja i Franciszka Ksawerego w Otmuchowie i Fraternitas z Parafii ś. Elżbiety w Nysie oraz młodzież i dzieci szkół otmuchowskich i nyskich. Ta muzyczna uczta duchowa stała się możliwa dzięki inspiracji i olbrzymiemu zaangażowaniu p. Bronisławy Kozubek – Treli, dyrygentki połączonych chórów Talis Cantus i Fraternitas oraz członkom tych chórów.

1 kwietnia 2007 roku, w wigilię 2 rocznicy śmierci naszego Wielkiego Polaka, Papieża Jana Pawła II, w Kosciele Mariackim odbył się długo oczekiwny przez mieszkańców miasta koncert z udziałem 300 osobowego chóru, orkiestry i solistów. Program koncertu wypełniło dzieło Zbigniewa Małkowicza Pop-Oratorium "Miłosierdzie Boże" do tekstu Św s.Faustyny Kowalskiej.

   
Patronaci
   
© Copyright © 2005 - 2019 Lumen.