Błogosławieni Czystego Serca
Moja Miłość
Przy Sercu Twoim
Miłosierdzie Boże
Psalmy Dawida
   
Koncert plenerowy w Warszawie na ul. Żytniej
Festiwal „Polonia Semper Fidelis” w Dębicy - parafia p.w. Miłosierdzia Bożego
Lumen-sekcja dęta
Kompozytor podczas koncertu na Trójcowie w Chicago
Pop-oratorium „Divine Mercy” (Miłosierdzie Boże) w Roy Thomson Hall Toronto-Kanada
   
   

Pop-oratorium to opowieść o objawieniu Bożego miłosierdzia. Tekstom, zaczerpniętym z "Dzienniczka" będzie towarzyszyła muzyka w bardzo różnorodnych stylach: od sakralnej i lirycznej, przez średniowieczną i renesansową, po radosne melodie amerykańskie, irlandzkie i folklor wschodni. W utworze zawarłem elementy muzyczne z różnych stron świata, by w ten sposób podkreślić, że miłosierdzie Boże jest przeznaczone dla każdego, niezależnie od pochodzenia - mówi Zbigniew Małkowicz, kompozytor dzieła. W przedstawieniu weźmie udział około stu pięćdziesięciu artystów, w tym wybitny polski wokalista jazzowy Marek Bałata, członkowie grupy "Vox", wrocławska orkiestra kameralna oraz chór Uniwersytetu Wrocławskiego "Gaudium". Imprezie patronuje "Gość Niedzielny".

Na wiele sposobów orędzie Miłosierdzia, które Jezus przekazał światu przez św. Siostrę Faustynę, dociera do ludzi. W Zgromadzeniu Matki Bożej Miłosierdzia żyją jeszcze siostry, które spotkały osobiście Siostrę Faustynę, innym staje się bliska poprzez Dzienniczek, który pisała na polecenie Jezusa i spowiedników, wielu poznało ją i jej misję przez ekranizacje, pieśni, publikacje książkowe i multimedialne dla dorosłych i dzieci, przez tysiące artykułów i reportaży prasowych, radiowych i telewizyjnych.

 Finał Ogólnopolskiej Akcji Caritas "Tornister Pełen Uśmiechów"

 

Start godzina 16:00 Scena Plenerowa Rynek w Przemyślu .

Estradowa Faustyna

W niedzielę 22 lutego br., w 73 rocznicę pierwszego objawienia wizerunku Jezusa Miłosiernego Siostrze Faustynie, we Wrocławiu odbyła się prapremiera poporatorium "Miłosierdzie Boże". Ten niezwykły koncert wywołał zachwyt i aplauz publiczności, która wypełniła salę kina "Oskar". Jego twórcy udowodnili, że sakrum nie tylko nadaje się na estradę, ale może z niej przemawiać nowocześnie i porywająco.

13 grudzień Poznań  Wzgórze Św Wojciecha

godz 19 po mszy o 18

 

Kochać tylko Ciebie

 

Koncert poświęcony św. Janowi od Krzyża

Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN

śpiew solo:

Aleksandra Małkowicz-Figaj

Julia Stolpe

   
Patronaci
   
© Copyright © 2005 - 2019 Lumen.