• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Soliści
Marzena Małkowicz

Marzena Małkowicz

Marzena Małkowicz-wokalistka i aktorka musicalowa. Od 1984 roku pracowała w Teatrze Muzycznym „Roma” w Warszawie, od 1994 roku w teatrze „Syrena”. 0d 1995 roku jest solistką Teatru Muzycznego w Poznaniu. Zagrała i wyśpiewała z sukcesem wiele pierwszoplanowych ról wodewilowych, operetkowych i musicalowych. W „Zemście nietoperza” J. Straussa wystąpiła jako Adela, w „Wiktorii i jej Huzar” P. Abrahama wcieliła się w postać Riguette, zagrała Siostrę Amnezję w musicalu „Nunsense” D. Goggina, Hodel w „Skrzypku na dachu” J. Bocka, Metellę w „Życiu Paryskim” J. Offenbacha, Mi w „Krainie uśmiechu“ F. Lehara, Elizę w „My fair lady” F. Loeve, Peppi w „Wiedeńskiej krwi” J. Straussa, Arsenę w „Baronie cygańskim” J. Straussa, Bellę w „Pięknę i Bestii” M. Łaszewicza i wiele innych.  Artystka znakomicie czuje  się również  w  lżejszym repertuarze, który obejmuje m. inn. piosenki 20-lecia  międzywojennego, piosenkę francuską i współczesną muzykę rozrywkową. Od roku 2003 Marzena  Małkowicz jest wokalistką we współtworzonym przez siebie Zespole Muzyki Sakralnej „LUMEN’. Z zespołem tym koncertuje obok wybitnych polskich wokalistów w kraju i za granicą.
 
Aleksandra Małkowicz-Figaj

Aleksandra Małkowicz-Figaj-absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Obecnie studiuje  projektowanie graficzne na Poznańskim Uniwersytecie Artystycznym.Od dziecka interesowała się śpiewem i muzyką, co znacząco wpłynęło na jej życie.

Od 2003 roku jest solistką zespołu muzyki sakralnej „Lumen”, z którym wystąpiła na setkach koncertów w Polsce i na świecie.Śpiewa u boku najwybitniejszych polskich wokalistów takich jak: Marek Bałata, Janusz Szrom, Jacek Kotlarski i innych. Z Zespołem Lumen śpiewała kilkakrotnie w USA (Chicago, Lombart), Kanadzie, w Filharmoniii Roy Thomson Hall w Toronto, w Katedrze Lwowskiej oraz z wieloma orkiestrami  w kraju. Jako solistka Lumenu uczestniczyła w licznych nagraniach i programach radiowo-telewizyjnych.

 
Jacek Kotlarski

Jacek KotlarskiJACEK KOTLARSKI - W roku 1977 jako siedmiolatek wstępuje do ogniska muzycznego w rodzimym Wolsztynie i rozpoczyna muzyczną edukację w klasie fortepianu.Dwa lata później poznaje pierwsze „marsze” grając na trąbce w szkolnej orkiestrze dętej.

Więcej…
 
Janusz Szrom

Jjanusz SzromAbsolwent Akademii Muzycznej, Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie śpiewu pod opieką dr Ewy Mentel
Laureat drugiego miejsca na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu w roku 1994
Laureat nagrody głównej publiczności KLUCZ DO KARIERY na festiwalu Pomorska Jesień Jazzowa ‘95
Kompozytor, aranżer, pedagog.
Nauczyciel śpiewu w Policealnym Studium Jazzowym przy Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina w Warszawie
Wieloletni wykładowca na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach i Chodzieży.

www.szrom.pl 
Marek Bałata

Marek BałataWiodący polski wokalista jazzowy. Specjalizuje się w improwizacjach scatem, tworząc instrumentalne brzmienia od tenora do falsetowego sopranu. Wykonuje głównie swoje oryginalne kompozycje. Jego repertuar zawiera również standardy, transkrypcje utworów F. Chopina, piosenki Z. Koniecznego, K. Komedy, W. Młynarskiego, A. Waligórskiego i A. Osieckiej, które łączy jazzowa interpretacja. Występował w musicalowej adaptacji powieści I. B. Singera „Sztukmistrz z Lublina” w Teatrze Muzycznym i Rampa w Warszawie, Niemczech, Austrii oraz adaptacji „Krwawe Gody” (F. G. Lorca) w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Więcej…
 
Dariusz Tokarzewski

Dariusz TokarzewskiMuzyk i kompozytor. Kształcił się w Średniej Szkole Muzycznej w Lublinie oraz na UMCS (Instytut Artystyczny), który ukończył z tytułem magistra. Był wiolonczelistą Włościańskiej Orkiestry Symfonicznej w Zamościu oraz Teatrze Muzycznym w Lublinie. Pracował jako kierownik muzyczny w Teatrze Lalki i Aktora oraz w Agencji Artystycznej „Estrada” w Lublinie. W 1987 r. zastąpił Ryszarda Rynkowskiego w zespole VOX, z którym koncertował w NRD, RFN, USA, Kanadzie, Australii oraz na terenie kraju. Nagrał z grupą VOX kilka płyt długogrających, m.in.: VOX, Sing, Sing z orkiestrą Gustawa Broma, Cudowna podróż, Najpiękniejsze kolędy polskie.

Dariusz Tokarzewski jest społecznikiem: brał udział w wielu koncertach charytatywnych na terenie Świdnika, z których dochód przeznaczony był na rzecz dzieci niepełnosprawnych.


 
Aleksander Machalica-narrator


Aleksander Machalica (ur. 7 lutego 1952 w Pszczynie)-polski aktor  filmowy. Syn aktora Henryka Machalicy (zm. 2003), brat Piotra Machalicy, również aktora, bliźniaczy brat Krzysztofa, instruktora sportowego Zastalu Zielona Góra. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego nr 7 w Zielonej Górze. W 1976 r. zdał egzamin eksternistyczny dla aktorów lalkarzy (Białystok), a w 1982 egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu (Warszawa). Od 1989 aktor Teatru Nowego w Poznaniu.

Więcej…
 
Joanna Konieczna

                                                                                             alt

Zaczynała  bardzo banalnie czyli jako mała  dziewczynka śpiewając do skakanki. Ukończyła studia pedagogiki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Od zawsze była związana z muzyką : Gospel Joy, później własny chór którego była  dyrygentką -SOS gospel Project. Obecnie jest wokalistką zespołu 3dzieści3 i solistką Chrześcijańskiego chóru TGD. Od kilku lat współpracuje z zespołem Lumen.

 
Julia Stolpe

                                                                                      alt 

Julia Stolpe. Wokalistka. Śpiewa od zawsze.Ukończyła studia na kierunku edukacja muzyczna z pedagogiką opiekuńczo – wychowawczą. Absolwentka Policealnego Studium Piosenkarskiego im Czesława Niemena w Poznaniu na kierunku aktor, piosenkarz scen muzycznych. Laureatka ogólnopolskich festiwali, i przeglądów piosenki. Nauczycielka emisji głosu, instruktor warsztatów wokalnych dla młodzieży.

Od września 2006 roku związana z chrześcijańskim zespołem rockowym Pinokio Brothers. Zespół istniejący od roku 2000. Złożony z 3 księży, perkusisty Marcina, gitarzysty Bartka no i wokalistki. W 2013 roku rozpoczęła współprace z zespołem Lumen.

 
Kasia Aszyk

Kasia AszykWokalistka, autorka tekstów, amerykanistka. Urodziła się w 1982 r. w Gdańsku. Absolwentka LO w Starogardzie Gdańskim, filologii angielskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu, które ukończyła z wyróżnieniem. Stypendystka Universidade de Aveiro w Portugalii. Kontynuuje edukację muzyczną, zgłębiając tajniki emisji głosu. Gatunki muzyczne, w których czuje się najlepiej to smooth-jazz, funky, pop, a także gospel.

Więcej…
 
Maciej Ścibor

Maciej Ścibor - świetny wokalista, solista grup muzycznych z nurtu muzyki Gospel, jazz, soul, prowadzi warsztaty muzyczne dla różnych grup. Współpracował, m.in.,  poznańskim chórem Gospel Joy, SOS Gospel Project, New Life’M, Violą Brzezinską, Ewą Nawrot.Na co dzień przede wszystkim śpiewa w Deus Meus i w szczecińskiej formacji gospelowej Basanda. Jako wokalista uczestniczy również w wielu festiwalach i koncertach – Jednego Serca Jednego Ducha, Abba Pater, Wiatr z wyspy. Ma dar wydobywania z ludzi pokładów energii i zapału, a przede wszystkim – drzemiącej w nich muzyki. 


 
Julia Rosińska-Kopala

Julia Rosińska KopalaJulia Rosińska-Kopala – wokalistka jazzowa i popowa, solistka chórów gospel. Ma na swoim koncie współpracę m.in z Ryszardem Rynkowskim, Robertem Janowskim, Katarzyną Skrzynecką, Grzegorzem Tomczakiem, Ruth Lynch. Brała udział licznych projektach telewizyjnych i radiowych, a jej głos pojawia się w wielu produkcjach studyjnych, teatralnych i reklamowych.

 
Michał Kaczmarek

Pochodzi z muzycznej rodziny, od najmłodszych lat muzykę zaszczepiał jemu ojciec, wychował się na muzyce ludowo-folkowej, która była obecna w jego domu od najwcześniejszych lat. Wraz  z rodzinną kapelą uczestniczył w muzycznych przedsięwzięciach, które kształtowały wrażliwość i budowało kanon inspiracji młodego Michała. W roku 1998 rozpoczął naukę gry na trąbce, którą po 6 latach ukończył, aby zająć się śpiewem.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Na facebooku

Zespół Lumen na Facebook'u !!!!

Nasza najnowsza płyta!

Reklama
Reklama