• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Chóry
Białogardzki Chór Kameralny Bel Canto

Białogardzki Chór Kameralny Bel Canto został pierwotnie założony w lutym 2011r. w Gminie Białogard. Początkowy skład stanowiły osoby należące do gminnego stowarzyszenia "Liderka". Od 1 czerwca 2011r. Chór działa przy Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Mimo swojego krótkiego istnienia zespół ma już na swoim koncie szereg osiągnięć. Koncertuje w mieście Białogardzie i poza jego granicami uświetniając różne uroczystości świeckie i sakralne. Wielokrotnie koncertował w kościołach miasta obsługując msze święte patriotyczne i większe uroczystości kościelne.

Więcej…
 
Chór Szkół Nazaretańskich w Kaliszu

Chór istnieje od 1997r. Założycielką i obecnym dyrygentem jest s. Karen Trafankowska. Chór działa przy Szkołach Nazaretańskich - śpiewają w nim uczniowie Szkoły Podstawowej, Ginazjum i Liceum. W 2003r. Chór zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Pieśni Religijnej w Łodzi w kategorii chórów wielogłosowych, II nagrodę w Ogólnopolskim Festiwalu Poezji Śpiewanej Szkół Katolickich. Chór bierze również udział w Konkursach Chórów Szkolnych a capella, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Od 2000r. Chór współpracuje z Filharmonią Kaliską, śpiewając w koncertach kolęd, IX Symfonii L. Van Beethovena.

 
Chór Międzyparafialny ICHTHIS

Chór Międzyparafialny ICHTHIS z Sulejówka dyrygent Wojciech Karaś www.ichthis.prv.pl

Chór Powstał w 1985 roku jako chór mieszany, przy parafii Przemienienia Pańskiego w Sulejówku. W 2005 roku obchodziliśmy 20-lecie działalności.

Więcej…
 
Chór „CANTORE GOSPEL”

Chór „CANTORE GOSPEL” dyrygent , kierownik artystyczny Maria Pyra  www.cantoregospel.pl

Chór CANTORE GOSPEL powstał we wrześniu 2002 roku przy Stargardzkim Centrum Kultury na bazie chórów szkolnych z Gimnazjum nr 4 i Liceum Ogólnokształcącego nr 1. Pomysł wykonywania pieśni gospel prześladował nas dużo wcześniej ale dopiero wyjazd na festiwal do Osieka pomógł nam wprowadzić go w czyn. W sierpniu 2002 roku na festiwal wyjechała grupa 15 chórzystów, gdzie pod fachowym okiem czarnoskórej wokalistki Ruth Lynch poznawaliśmy tajniki wykonywania gospel. Młodzież była tak zafascynowana, że we wrześniu zebrała się pokaźna grupa sześćdziesięciu osób i zaczęliśmy ćwiczyć tylko gospel.

Więcej…
 
Zespół wokalny "Lechici"

Zespół wokalny "Lechici" działa przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie. Powstał w 1983 r. z inicjatywy organisty Leszka Opały, który do tej pory jest kierownikiem zespołu. Opiekę duchową nad zespołem sprawuje Ksiądz Prałat Andrzej Puzon.

Skład "Lechitów" tworzą uczniowie szkół średnich, studenci i młodzież pracująca. Repertuar zespołu jest bogaty i różnorodny. Obok pieśni religijnych, znajdują się w nim również utwory patriotyczne, żołnierskie, piosenki biesiadne i okolicznościowe, wokalno-instrumentalne i pieśni a capella. Nie brakuje w nim też utworów muzyki poważnej i tych, które skomponował Leszek Opała.

Więcej…
 
Talis Cantus

W 1997 roku z  inicjatywy Bronisławy Kozubek Trela powstał Amatorski Chór Mieszany „Talis Cantus”, którego członkami są nauczyciele i uczniowie oraz ich rodzice. W 2003r. Pani Brania przejęła funkcję dyrygenta chóru „Fraternitas” z Parafii Świętej Elżbiety w Nysie. Prowadząc  oba chóry, które często koncertują razem zintegrowała różne środowiska lokalne odnosząc przy tym wiele sukcesów artystycznych: 2004r. - II miejsce w Diecezjalnym Przeglądzie Chórów Parafialnych w Opolu, 2005r. - Srebrny Medal w Międzynarodowym Festiwalu „Mundi Cantant” w Ołomuńcu (Czechy), 2006r. - III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, 2006r. - II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki” w Myślenicach, 2007r - II miejsce w Ogólnopolskim Festiwali Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Żorach

Więcej…
 
Chór "Beati Cantores"

Chór "Beati Cantores" www.beaticantores.pl

Więcej…
 
Chór Kameralny "Canticum Canticorum"

Chór Kameralny "Canticum Canticorum" Dyrygent chóru Izabela Zdyb

Więcej…
 
Chór „Basilica Cantans”

Dyrygent i kierownik artystyczny chóru Mirosława Jura-Żegleń

 

 
Chór nauczycielski im. Stanisława Wiechowicza

Chór nauczycielski im. Stanisława Wiechowicza z Ostrowa Wielkopolskiego

kierownik chóru Jerzy Wojtaszek

 
Signum Spei

Dyrygent i kierownik artystyczny chóru Anna Konopa-Cios


 
Chór Uniwersytetu Wrocławskiego GAUDIUM

Znany i ceniony przez wrocławską publiczność Chór Uniwersytetu Wrocławskiego “Gaudium” rozpoczął w maju 2003 r. dwudziesty pierwszy rok działalności artystycznej. Chór ma w swoim dorobku ponad 400 koncertów, w tym prezentacje wielkich dzieł muzyki oratoryjnej, pod dyrekcją najwybitniejszych polskich dyrygentów: Jacka Kaspszyka, Jerzego Maksymiuka, Marka Pijarowskiego czy Stanisława Gałońskiego. Zespół zapraszany jest do uczestnictwa w większości najważniejszych wydarzeń muzycznych we Wrocławiu z udziałem zespołów chóralnych.


Wrocławska publiczność miała okazję usłyszeć szereg wybitnych dzieł kompozytorów polskich i zagranicznych, m.in.: Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta, Stworzenie świata Josepha Haydna, IX Symfonię Ludwiga van Beethovena, Missę Gospel’s Włodzimierza Szomańskiego, Litanię do Ducha Świętego Zbigniewa Kozuba, czy wykonywaną zawsze z wielkim powodzeniem Mszę Kreolską Ariela Ramireza. Swoje umiejętności zespół prezentował na konkursach i festiwalach w Austrii, Francji, Grecji, Niemczech, na Węgrzech i we Włoszech. W roku 2002 chór odbył podróż artystyczną do USA z cyklem koncertów poświęconych pamięci ofiar ataku terrorystycznego.

Zespół ma zaszczyt regularnie występować dla wybitnych przedstawicieli świata kultury, nauki i polityki. Koncertował m.in. dla Prezydenta RP - Pana Aleksandra Kwaśniewskiego, Prezydenta Niemiec - Johannesa Raua, Prezydenta Republiki Czeskiej - Vaclava Havla, Javiera Solany, Günthera Verheugena, Premierów: Hanny Suchockiej, Józefa Oleksego, Jerzego Buzka i Leszka Millera, ponadto dla Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Ryszarda Kapuścińskiego, Leszka Kołakowskiego, Carla Dedeciusa i Wisławy Szymborskiej Chór współpracuje również z chórami największych polskich uniwersytetów: Jagiellońskiego i Warszawskiego. Owocem tej współpracy są wydawane obecnie dwie płyty CD z IX Symfonią Ludwiga van Beethovena. Są to nagrania z koncertów we Wrocławiu - pod dyr. Jacka Kaspszyka w ramach Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans i w Krakowie - pod dyr. Stanisława Gałońskiego.

Chór może się poszczycić również samodzielnie zrealizowaną płytą CD, wydaną w prestiżowej serii KOCH CLASIC z nagraniem Liturgii wg św. Jana Złotoustego Aleksandra Grieczaninowa, w znakomitej międzynarodowej obsadzie solistów. Na koncie chóru znajduje się również płyta CD z Missą Gospel’s Włodzimierza Szomańskiego a także koncertowe wykonanie Requiem Gabriela Fauré oraz Kantaty w stylu barokowym Św. Jadwiga Patronka Porozumienia wrocławskiego kompozytora Mirosława Gąsieńca dokonane podczas koncertu w Charlotte w USA. Z pośród licznych nagród i wyróżnień należy przede wszystkim wymienić: I miejsce na Międzynarodowym Konkursie “Moskwa - miastem pokoju” w maju 2004 r., Srebrny Medal na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Prevezie (Grecja) w 2003 r., Wyróżnienie Specjalne na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce, Wrocławską Nagrodę Muzyczną, Brązowy Dyplom na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Budapeszcie oraz Srebrny Medal na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Atenach. Od ponad 11 lat artystyczny wizerunek chóru buduje jego kierownik artystyczny - dyrygent Alan Urbanek.

 
Chór Faustynki

Faustynki, z par. św. Faustyny w Helenowie

dyrygent Iwona Kalicka

 


Na facebooku

Zespół Lumen na Facebook'u !!!!

Nasza najnowsza płyta!

Reklama
Reklama