• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
2006
Wbrew trendom
Autor: ks. Grzegorz Wieszewski   

Muzyka to nie tylko wyrażanie uczuć. Dla niektórych to wielkie szczęście, że można w ten sposób wyrazić swoją modlitwę.

Więcej…
 
Niecodzienny festyn świętej Faustyny
Autor: Jan Galuba   

W ostatnią niedzielę sierpnia, na dziedzińcu i w otoczeniu kościoła przy ul. Żytniej 1, odbył się festyn niezwykły! Nietuzinkowy i niecodzienny! Radosny i kolorowy! Rozśpiewany i roztańczony! Festyn, który potrafi integrować i aktywizować mieszkańców naszej dzielnicy.

Więcej…
 
Nie ma jak w rodzinie
Autor: Katarzyna Cudzich   

Znam kilka zespołów składających się w większości z członków rodziny. Taka sytuacja bywa trudna, ale przynosi wiele radości (przede wszystkim rodzicom - dzieci zazwyczaj sceptycznie zapatrują się na takie „wspólne muzykowanie"). Kiedy zapytałam Zbyszka, czy jego dzieci miały opory i na uczestnictwo w zespole zgodziły się raczej z grzeczności i obowiązku, zdecydowanie zaoponował i stwierdził, że od początku same też bardzo tego chciały.

Więcej…
 
Rozmowa ze Zbigniewem Małkowiczem
Autor: Piotr Czartoryski-Sziler   

Psalmy stanowią moją najwcześniejszą fascynację. Zawierają w sobie treści, które dotyczą wszystkich ludzi wierzących w Boga, w Jego wszechmogącą, wszechogarniającą siłę. Poprzez Psalmy wspólnie możemy wielbić naszego Pana. Warto podkreślić, że Dawid tworzył swoje Psalmy przed tysiącami lat, a mimo to nie straciły one nic ze swojej aktualności. Dziś również pomagają nam modlić się i zbliżać do swego Stwórcy.

Więcej…
 
SANTO SUBITO - Jarosław w hołdzie Janowi Pawłowi II
Autor: Redaktor   

Jarosławskie obchody pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II miały bardzo bogaty charakter. Duchowieństwo i władze miasta Jarosławia chcąc upamiętnić rocznicę śmierci Ojca Świętego zaprosili mieszkańców miasta i okolic do udziału w dziewięciodniowych uroczystościach. Przez wszystkie dni odbywały się w różnych kościołach na terenie miasta msze święte w intencji beatyfikacji Papieża Polaka, a następnie wieczory modlitewne, koncerty, sympozja i spotkania.

Więcej…
 


Na facebooku

Zespół Lumen na Facebook'u !!!!

Nasza najnowsza płyta!

Reklama
Reklama