• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
2007
Niezwykły koncert
Autor: Redaktor   

Niezwykły koncert odbył się w niedzielę, 28 października, w kościele św. Barbary w Turku. W murach świątyni rozbrzmiały głosy połączonych chórów oraz solistów, którzy wspólnie wykonali „Kantatę dla Bogurodzicy”.

Więcej…
 
Boża muzyka dla ludzi
Autor: Błażej Tobolski   

Ze Zbigniewem Małkowiczem, dyrygentem, kompozytorem i założycielem Zespołu Muzyki Sakralnej „Lumen”, rozmawia Błażej Tobolski

Więcej…
 
Dzięki Ci Boże
Autor: Irena Dukała   

Niewątpliwym wydarzeniem artystycznym 35 Lata Kwiatów w Otmuchowie był koncert zespołu „Lumen” z Poznania. Wykonał on Pop-oratorium „Miłosierdzie Boże”, które do słów ś. s. Faustyny Kowalskiej skomponował dr Zbigniew Małkowicz – pianista, kompozytor, dyrygent, na stałe związany z Teatrami Muzycznymi Poznania i Wrocławia. Partie chóralne wykonały połączone chóry Talis Cantus z Parafii śś. Mikołaja i Franciszka Ksawerego w Otmuchowie i Fraternitas z Parafii ś. Elżbiety w Nysie oraz młodzież i dzieci szkół otmuchowskich i nyskich. Ta muzyczna uczta duchowa stała się możliwa dzięki inspiracji i olbrzymiemu zaangażowaniu p. Bronisławy Kozubek – Treli, dyrygentki połączonych chórów Talis Cantus i Fraternitas oraz członkom tych chórów.

Więcej…
 
Lepszy od Rubika
Autor: Marzena Gitler   

W pierwszą niedzielę lipca zainaugurowano III cykl koncertów letnich „Okuniewskie granie 2007”. Inicjatorem i organizatorem imprezy jest dyrektor Domu Kultury w Okuniewie Piotr Siła. 1 lipca w kościele pod wezwaniem Św. Stanisława Kostki w Okuniewie, przy którym odbywają się koncerty, zaprezentowano „Psalmy Dawida” Zbigniewa Małkowicza.

Więcej…
 
Stargard Szczeciński
Autor: Stanisław Robak   

1 kwietnia 2007 roku, w wigilię 2 rocznicy śmierci naszego Wielkiego Polaka, Papieża Jana Pawła II, w Kosciele Mariackim odbył się długo oczekiwny przez mieszkańców miasta koncert z udziałem 300 osobowego chóru, orkiestry i solistów. Program koncertu wypełniło dzieło Zbigniewa Małkowicza Pop-Oratorium "Miłosierdzie Boże" do tekstu Św s.Faustyny Kowalskiej.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Na facebooku

Zespół Lumen na Facebook'u !!!!

Nasza najnowsza płyta!

Reklama
Reklama