• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
2004
13 grudzień Poznań Karmelici godz 19 LUMEN
Autor: Zespół Lumen   

13 grudzień Poznań  Wzgórze Św Wojciecha

godz 19 po mszy o 18


Kochać tylko Ciebie


Koncert poświęcony św. Janowi od Krzyża

Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN

śpiew solo:

Aleksandra Małkowicz-Figaj

Julia Stolpe

 
24 VIII Rynek Przemyś -"Tornister Pełan Uśmiechów"i goście specjalni Janusz Szrom i Jacek Kotlarski
Autor: Zespół Lumen   

 Finał Ogólnopolskiej Akcji Caritas "Tornister Pełen Uśmiechów"


Start godzina 16:00 Scena Plenerowa Rynek w Przemyślu .


 
Prapremiera pop oratorium "Miłosierdzie Boże"
Autor: Jolanta Sąsiadek   

Estradowa Faustyna

W niedzielę 22 lutego br., w 73 rocznicę pierwszego objawienia wizerunku Jezusa Miłosiernego Siostrze Faustynie, we Wrocławiu odbyła się prapremiera poporatorium "Miłosierdzie Boże". Ten niezwykły koncert wywołał zachwyt i aplauz publiczności, która wypełniła salę kina "Oskar". Jego twórcy udowodnili, że sakrum nie tylko nadaje się na estradę, ale może z niej przemawiać nowocześnie i porywająco.

Więcej…
 
Orędzie Miłosierdzia
Autor: s. M. Klara Domańska ZMBM   

Na wiele sposobów orędzie Miłosierdzia, które Jezus przekazał światu przez św. Siostrę Faustynę, dociera do ludzi. W Zgromadzeniu Matki Bożej Miłosierdzia żyją jeszcze siostry, które spotkały osobiście Siostrę Faustynę, innym staje się bliska poprzez Dzienniczek, który pisała na polecenie Jezusa i spowiedników, wielu poznało ją i jej misję przez ekranizacje, pieśni, publikacje książkowe i multimedialne dla dorosłych i dzieci, przez tysiące artykułów i reportaży prasowych, radiowych i telewizyjnych.

Więcej…
 
Wieczności za mało by Ci podziękować
Autor: Dorota Bareła   

Pop-oratorium to opowieść o objawieniu Bożego miłosierdzia. Tekstom, zaczerpniętym z "Dzienniczka" będzie towarzyszyła muzyka w bardzo różnorodnych stylach: od sakralnej i lirycznej, przez średniowieczną i renesansową, po radosne melodie amerykańskie, irlandzkie i folklor wschodni. W utworze zawarłem elementy muzyczne z różnych stron świata, by w ten sposób podkreślić, że miłosierdzie Boże jest przeznaczone dla każdego, niezależnie od pochodzenia - mówi Zbigniew Małkowicz, kompozytor dzieła. W przedstawieniu weźmie udział około stu pięćdziesięciu artystów, w tym wybitny polski wokalista jazzowy Marek Bałata, członkowie grupy "Vox", wrocławska orkiestra kameralna oraz chór Uniwersytetu Wrocławskiego "Gaudium". Imprezie patronuje "Gość Niedzielny".

Więcej…
 


Na facebooku

Zespół Lumen na Facebook'u !!!!

Nasza najnowsza płyta!

Reklama
Reklama